SOSYAL MEDYA'DA TRAHED
SİTE İÇİ ARAMA
Beni Türk Hekimlerine Emanet Ediniz!
MANŞET
COVİD-19 EKSİK İLAVE ÖDEME İTİRAZ DİLEKÇESİ
Değerli arkadaşlar,
Sağlık Bakanlığı tarafından verilen, temmuz ayı covid-19 aşısı eksik yatan ilave ödeme, Anayasa'nın 2.maddesindeki "Belirlilik" ilkesine aykırı olduğu için, ödemenin tam yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Örnek dilekçe aşağıdadır. Bilgilerinize

TRAHED YÖNETİM KURULU

………… TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİNE/ ……. İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE

                                                                                                

             15.07.2021 tarih ve 31542 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan ve yürürlüğe giren “ Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” in Geçici 1. maddesi “ (1) 01/07/2021 tarihinde geçerli olmak üzere üç ay süreyle bu yönetmelikte belirlenen esaslara tabi olmaksızın, sözleşmeli aile hekimlerine net aylık 3.000 TL’ ye kadar, sözleşmeli aile sağlığı çalışanlarına net aylık 1500 TL’ ye kadar COVİD-19 aşısı yapılması hususu dikkate alınarak Sağlık Bakanlığınca belirlenen tutarda ilave ödeme yapılabilir. “ hükmü getirilmiş, bu hüküm doğrultusunda 30.07.2021 tarih ve 00144460634 barkod numaralı “Aile Hekimliğinde İlave Ödeme” konulu resmi yazı yayınlanarak, aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarına COVİD-19 aşısı ilave ödeme yapma esasları belirlenmiştir.

            İlimizde aile hekimlerine ve aile sağlığı çalışanlarına Temmuz-2021 ayı COVİD-19 aşısı ilave ödemeleri ………… tarihinde yapılmıştır. Tarafıma COVİD-19 aşısı ilave ödeme tavan limiti olan 3.000 TL/1500 TL ‘ nin altında bir ücret olarak ……… TL ödeme yapılmıştır. / Tarafıma COVİD-19 aşısı ilave ödeme tavan limiti 3.000 TL/1500 TL olmasına rağmen hiçbir ödeme yapılmamıştır.

           COVİD-19 Pandemisi boyunca aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanları olarak, en ön cephede mücadele vererek, bize başvuran tüm hastaların COVİD-19 aşılarını yapmamıza rağmen, ilave ödeme yönetmelik değişikliğinin 15 Temmuz 2021, ilave ödeme esaslarının ise 30 Temmuz 2021 tarihinde yayınlanarak, Temmuz ayı boyunca belirli olmayan performans esaslarının, ayın son günü yayınlanarak belli olup baz alınması ve bu doğrultuda eksik ödeme yapılmış olması, Anayasa’nın 2. maddesinde yer alan  “Belirlilik İlkesine” aykırı olduğundan, Temmuz ayı COVİD-19 aşısı ilave ödemesinin tam yatırılarak, eksik yatırılan ………. TL tutarın hesabıma yatırılması için gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim. 

                                                                                                      imza

 

  

 

 

DERNEĞİMİZ
MEVZUAT
İTİRAZ
DİLEKÇELERİ
HUKUKSAL DÖKÜMANLAR
ETKİNLİKLERİMİZ
AVANTAJLAR
DUYURULAR
HABERLER
GALERİ
SOSYAL MEDYA'DA TRAHED
© Copyright 2017 All Rights Reserved Trabzon AileHekimleri Dernegi Web Design and Programming Trabzon Web Yazılım